Renault Alpine Vision: takřka hotová věc

Alpine Vision 22Renault oficiálně odhalil poslední koncept, který předchází produkčnímu modelu znovuobjevené značky Alpine. Vůz byl stylově odhalen v Monte Carlu, které je neodmyslitelně spjato s úspěchy Alpine ve světě rallye závodění za dob legendární A110. Koncept Vision je prý z osmdesáti procent již hotovým produkčním modelem.

Definitivní produkční verze se objeví koncem tohoto roku a začátkem toho dalšího, tedy v prvním čtvrtletí 2017, začne konečně i vytoužená výroba. Alpine nám tedy nabídne zbrusu nový, puristický a minimalistický kompaktní sporťák, jenž si zakládá na nízké hmotnosti. Váha by se měla u produkční verze udržet v hodnotách pod 1100 kilogramů, což je naprosto parádní.

Jaký motor bude hřmět za posádkou a pohánět zadní kola, to zatím není úplně jasné. Jako nejpravděpodobnější varianta zní přeplňovaný čtyřválec o objemu 1.6 litru a výkonu 200, který Renault používá v Cliu RS. Objevují se zvěsti o tom, že by byl objem motoru navýšen na 1.8 litru a výkon zvednut někam do okolí 250 koní. Očekáváme i příchod vrcholné, silnější verze, která dostane kolem 300 koní výkonu.

Pravděpodobně jediná převodovka, kterou Alpine nabídne, bude sedmistupňový dvouspojkový automat. Ten sice neposkytne takové propojení s autem jako manuální řazení, ale Alpine by s ním mohla být opravdu hodně rychlá. Konkrétně se mluví o zrychlení z nuly na sto pod 4.5 sekundy.