BMW se chystá konkurovat Mercedesu-Maybach

M760LiVlajková loď mnichovské automobilky je již dlouhá léta řada 7. Limuzínu si můžete pořídit ve variantě L s prodlouženým rozvorem a s motorizací M760i, ovšem ani v tomto případě neodpovídá cena a společenský statut tomu, co dostanete u Mercedesu-Maybach. A přesně této konkurenci, chce se BMW nyní postavit.

Již brzy tak můžeme očekávat model, který bude podle šéfa vývoje Klause Froehlicha stát od nějakých 150 tisíc euro (4 miliony korun).  Jen pro porovnání, současná nejdražší sedmička 750Li xDrive (zmiňovaná M760Li ještě svou cenu nemá) vyjde na 115 100 euro (3.1 milionu korun). Vyšší ceně bude samozřejmě odpovídat navýšený luxus na palubě a zaměření na zadní pasažéry, kteří pravděpodobně dostanou ještě výrazně větší porci prostoru.

Kromě toho, že se BMW pustí po krku luxusní divizi Mercedesu, zaplní i velkou mezeru, která je mezi standardní sedmičkou a aristokracií od Rolls-Royce. Otázkou zůstává už jen to, jak se budou nové vozy jmenovat. Buď se bude jednat o další verze řady 7, nebo BMW opráší dávno ukončenou řadu 8 do podoby luxusních limuzín.