Ford nabízí k Shelby GT350 bezplatnou školu řízení

The All-new Shelby GT350 MustangInternet se doslova hemží nelichotivými nahrávkami „borců“, kteří při pokusu o machrování s autem nedopadli úplně nejlépe. Tu skončil burnout ve škarpě, tu byl pokus o powerslide vetován kolem vylomeným o obrubník. Zkrátka a dobře, chcete-li se svým autem někoho oslnit, bylo by záhodno mít svůj stroj pořádně v ruce a znát jeho limity a vrtochy.

A přesně z tohoto důvodu, nabízí automobilky tu a tam možnost, jak se zlepšit v oblasti ovládání svého auta. „Je jedna věc koupit si oheň-dýchající Shelby GT350 Mustang o síle 526 koní, ale druhá věc je porozumět tomu, jak ho opravdu řídit.“ Těmito slovy začíná tisková zpráva, hovořící o jednodenním okruhovém kurzu, který Ford nabízí pro každého novopečeného majitele silného Mustangu.

Kurz GT350 Track Attack se odehrává za asistence instruktorů z Ford Performance Racing School a probíhá na okruhu Utah Motorsport Campus. Pod profesionálním dohledem si zde noví majitelé vyzkouší všechny techniky od základních až po pokročilé. Ford slibuje, že již za jeden den budou umět řidiči dostat z jejich aut maximum. To je sice samozřejmě nemožné, ale jako základní nauka o autě a jeho dovednostech, poslouží kurz výborně.

Sympatický je i fakt, že Ford rozdává kurzy k ostrému Mustangu zadarmo a jsou tedy obsaženy v ceně auta. Ubytování a dopravu si sice musí zařídit každý sám, ale to je poměrně drobnost už jen vzhledem k tomu, že auto samotné stojí jeden a čtvrt milionu korun.