Francouzský hodinář přichází s vlastním automobilovým konceptem

AeroGT 1Jen ti co se pohybují ve světě luxusních hodinek, pravděpodobně někdy slyšeli o firmě Bell & Ross. Francouzské hodinářství se zabývá výrobou automatických hodinek, a jak se zdá, snaží se probojovat i do světa supersportů. Jejich návrh AeroGT je spíš než co jiného hlavně designovou kreací, ale i tak stojí za pozornost.

Ostře řezaný supersport se hrdě chlubí tím, že si za inspiraci bere nejen cestovní kupé padesátých let, ale hlavně moderní stíhací letouny. Vůbec nejzásadnějším prvkem celého konceptu je jednoznačně kokpit, který je ve velké míře převzat právě ze stíhaček. Dost podobně jsou na tom velká kola evokující turbínu, aerodynamická ploutev v zadní části nebo mohutný zadní difuzor s dvojicí rozměrných koncovek výfuku. Tradiční zrcátka zde neexistují, jsou nahrazena kamerami na stopkách, připomínajících křídla.

I přesto, že je AeroGT rozhodně zajímavým konceptem, jeho šance na sériovou výrobu je takřka vyloučena. Hodinářství Bell & Ross sice uvedlo, že srdcem konceptu má být osmiválec 4.2 litru twin turbo o výkonu 610 koní, ale o tom, že někdy vznikne plně funkční prototyp, o tom lze úspěšně pochybovat. Jedná se zkrátka a dobře o designové cvičení, které slouží jako podpůrný prostředek pro prodej luxusních hodinek.YouTube Direkt