Lincoln představuje luxusní koncept SUV Navigator

Lincoln Navigator Concept 1Téměř dvacet let od chvíle, kdy Lincoln představil první generaci svého velkého SUV, přichází s velkým zpožděním také generace druhá. Nový vůz se představil zatím pouze v podobě konceptu, ovšem produkční verzi bychom měli vidět již brzy, neboť příchod na trh je plánován spolu se sedanem Continental na příští rok.

V tuto chvíli je nejzásadnější pochopitelně to, kolik prvků a designu z konceptu přejde do produkční verze. Mohutná hranatá karoserie s velkou mříží na přídi se sice může zdát trochu zvláštní, ovšem faktem je, že designově docela funguje. Zcela podstatné jsou velké racčí dveře, které se otevírají směrem vzhůru a odkrývají přístup do celého interiéru. Na každé straně vystačí pouze jediné a doplňují je ještě výsuvné schůdky, takže pokud Lincoln skutečně uvede tento systém na trh, přepíše vnímání toho, jak se vlastně nasedá do aut.

Ve variabilním interiéru se v případě konceptu nachází šest samostatných sedadel. Pohodlná křesla jsou elektricky nastavitelná snad v každém myslitelném směru a lze očekávat i speciality jako masážní funkce a další drobnosti. S nejvyšší pravděpodobností Lincoln nabídne různé verze interiéru a místa pro zadní pasažéry budete moci dostat buď oddělená, nebo spojená v klasickou třímístnou lavici. Vystavený kus byl zároveň doplněn o šatník v zavazadelníku, velký infotainment, audiosystém Revel a monitory pro osoby vzadu.

Technologie zde rozhodně nekončí, protože Navigator dostane do vínku také všechny soudobé asistence řidiče, kamery okolo auta, Wi-Fi konektivitu a hromadu dalších vychytávek. Pod kapotou pracuje přeplňovaný vidlicový šestiválec EcoBoost o objemu 3.5 litru, který disponuje výkonem 400 koní.

Jak již bylo řečeno, Navigator vstoupí na trh během druhé poloviny příštího roku jako modelový ročník 2018. Představení produkční verze lze očekávat zhruba za rok.