PSA nabírá na síle a pomalu chystá návrat do USA

citroen-ds5-01Koncern PSA Peugeot Citroen si zažil těžké časy. Byla tady finanční injekce od čínského výrobce Dongfeng, další injekce od francouzské vlády a samozřejmě i odchod z amerického, nelukrativního trhu. Nyní se však pomalu blýská na lepší časy, PSA vydělává peníze a chystá plán rozsáhlé mezinárodní expanze, který oficiálně představí již 5. dubna.

A co že budou jednotlivé body tohoto celosvětového rozmachu? Jednak se PSA chystá navštívit nový, iránský trh, jednak se hodlá vrátit na americkou půdu. Zde má navíc skrze nově vzniklou značku DS Automobiles co nabídnout. Právě luxusně pojaté modely s trochou francouzské opulence mají potenciál na americkém trhu uspět a vrátit celý koncern celosvětově do hry.

Vedení v americkém Detroitu zavřelo svoje dveře již v roce 2013, nicméně ani od té doby PSA neusínalo na vavřínech. Bezpečnostní standardy i emisní omezení platná pro USA byly pod neustálým dohledem, takže i když značka na americkém trhu nefigurovala, veškerý vývoj v Evropě počítal s tím, že se PSA jednou do Ameriky vrátí.

A kdy přesně to bude? To bychom se měli dozvědět zmíněného 5. dubna, kdy bude představen kompletní plán expanze.