Subaru údajně pracuje na hybridním sporťáku s motorem vzadu

Subaru-WRX-ConceptPo vynikajícím, bohužel však trhem lehce nedoceněném BRZ, pracuje Subaru na dalším sportovním autě. A zatímco BRZ je striktně klasické koncepce s atmosférickým motorem vpředu a pohonem zadních kol, novinka by měla přinést trochu odvážnější, víc futuristickou koncepci, zahrnující dnes již takřka povinné hybridní technologie.

Základem celého auta by měla být platforma právě Subaru BRZ, ovšem notně upravená pro uložení motoru vzadu uprostřed. Zde by se měl dle všeho nacházet přeplňovaný plochý boxer o objemu 1.6 litru, který v současnosti známe například z modelu Levorg.

Zatímco spalovací turbomotor bude pohánět kola zadní, o jednotlivá přední se postará dvojice elektromotorů. Tím je tedy zaručen variabilní pohon všech kol, umožňující vektorování točivého momentu a další prvky, poskytující špičkové jízdní vlastnosti. Kombinovaný výkon všech tří motorů by se měl dostat na 330 koní.

Teď už je jen otázka, jestli, a případně kdy, Subaru s novým sporťákem vyjede. Celá idea kupé s motorem uprostřed a správně použitým hybridním ústrojím, zní totiž přinejmenším zajímavě.