Fotogalerie: Veletrh stavební mechanizace Bauma 2016

DSCN7579Obří areál mnichovského výstaviště, nesl se ještě nedávno ve znamení stavebních strojů a mechanizace. Na veletrhu Bauma 2016 se představilo celkem 3423 vystavovatelů, kteří přijeli z  58 zemí celého světa. Nejvíce vystavovatelů bylo pochopitelně z Německa, své zastoupení však měla i Česká a Slovenská republika.

A co zde vlastně bylo k vidění? Prakticky veškerá mechanizace, kterou lze potřebovat ke stavebním, těžebním a konstrukčním pracím. Na celkem 605 000 metrech čtverečních se nacházela rozsáhlá expozice, zahrnující od bagrů a rypadel, až po jeřáby, generátory nebo důlní stroje. K vidění byly produkty všech klíčových firem. Nechyběly zaběhnuté značky jako Liebherr nebo Caterpillar, ani relativní nováčci na trhu, kupříkladu čínská společnost Sany Heavy Industry. Na své si tak přišli jak profesionálové, tak i fandové těžké techniky a velkých strojů.

Vystavovatelé si navíc libovali v zájmu zákazníků. Během týdne navštívilo veletrh přibližně 580 tisíc návštěvníků z kruhů odborné i široké veřejnosti a obchody na ploše mnichovského výstaviště jen kvetly. Hovoří se dokonce o tom, že obchodní aktivita byla za dobu pořádání veletrhu rekordní a počet objednávek, provedených přímo na místě, předčil veškerá očekávání. Tento úspěch leccos vypovídá i o stále rostoucím trhu stavební techniky.

Příští Bauma se odehraje v roce 2019 a brány se tentokrát otevřou již od 8. dubna.

Foto: Leoš Dvořák