Hennessey slaví pětadvacetiny rychlostním rekordem

hennessey-venom-gt-spyder-world-record-attemptPár let zpátky protáhli pánové z Bugatti svůj Veyron Super Sport Vitesse po ranveji a byl z toho rychlostní rekord pro sériově vyráběný kabriolet. Nyní, v rok oslav pětadvacátého výročí existence tuningové značky Hennessey, byl starý rekord pro sériový kabriolet překonán šíleným modelem Venom GT Spyder.

Vůz původně vycházející z šasi Lotusu Exige (samozřejmě upraveného k nepoznání) těží svou ohromnou sílu z dvěma turby přeplňovaného sedmilitrového osmiválce. Ten pro letošní rok posílil o 207 koní oproti loňskému modelu, aby uměl při spalování ethanolu E85 nabídnout celkem 1451 koní a 1745 Nm točivého momentu. Tyto hodnoty se přenáší skrze šestistupňový manuál výhradně na zadní nápravu, což je samo o sobě dost děsivé.

Se staženou střechou se Venom GT Spyder projel po ranveji vojenského letiště Lemoore v Kalifornii, přičemž mu byla naměřena maximální rychlost 427 km/h. To stačilo k překonání starého rekordu od Bugatti o nějakých 18 km/h, což dělá z Hennessey Venom GT Spyder nejrychlejší produkční kabriolet světa.

Otázkou zůstává, jak se k této výzvě postaví Bugatti, nebo třeba takový Koenigsegg.YouTube Direkt