Mercedes-Benz 560SL AMG po Michaelovi Schumacherovi je na prodej

Mercedes 560SL Schumacher 7Nějakou dobu před tím, než AMG koupil Mercedes-Benz, byly vozy této tunerské značky opravdu úchvatnými a naprosto ojedinělými kousky. Jen výjimečně je nějaký vůz z této doby na prodej a má-li navíc slavného majitele, je o neutuchající zájem postaráno. Tento konkrétní nevlastnil nikdo jiný, než legenda F1 Michael Schumacher.

Na první pohled se může zdát, že se jedná jen o lehce poupravený Mercedes 560Sl z konce osmdesátých let. To ovšem není pravda, neboť tomuto kusu z roku 1986 se dostalo velmi specifické péče, tehdy ještě samostatné firmy AMG. To znamená, že standardní motor pod kapotou nahradil mohutný osmiválec o objemu šesti litrů, naladěný na nějakých 385 koní.  Ten samý bychom nalezli i v 300E, kterému se přezdívalo „Hammer“. Kromě původního majitele, dělá tento vůz slavným i fakt, že v minulosti vznikly pouhé tři kusy, každý podle specifických požadavků zákazníka.

Během třicetileté historie, stihl vůz projít dokonce i rozsáhlou renovací. Nezkušené ruce se ovšem SL nemohly ani dotknout, neboť do práce byl povolán muž jménem Pano Avramidis. Bývalý inženýr AMG dal SL nejlepší možnou péči a dodělal dokonce několik vylepšení. Původní béžový interiér byl nahrazen modrou kůží, která lépe ladí k laku a dekorům z modrého dřeva. Na zadní nápravu byl nainstalován samosvorný diferenciál a řidič svírá v rukou modernější volant, vypůjčený z E55 AMG. Zajímavostí je také zadní lavice, která umožňuje převoz více než dvou lidí zároveň.

Konečně se dostáváme k té nepříjemné části, kterou je pochopitelně cena. Za naprosto ojedinělý kus, vlastněný původně Michaelem Schumacherem, dáte nyní macatých 300 tisíc euro (7.4 milionu korun). To je sice hromada peněz, ovšem ohromnou exkluzivitu vám nikdo neodpáře.