Porsche přichází s kupé 718 Cayman

718 Cayman 8Již dříve přišla z německého Porsche zpráva, že se dva „malé“ modely, tedy Cayman a Boxster, sjednocují pod společné označení 718. Ono sjednocení znamená, že si budou oba vozy vzhledově bližší a více dílů bude stejných, než dosud. V rámci proměny dostaly obě varianty také nové, tolik propírané přeplňované čtyřválce.

Otevřená varianta 718 Boxster byla představena tři měsíce zpátky v lednu, takže teď přišel čas i na kupé 718 Cayman. Specifikace jsou prakticky stejné, protože i tady ze zadní části zmizel atmosféricky plněný šestiválec, aby uvolnil místo čtyřválci s turbodmychadlem. V základní variantě má motor objem rovné dva litry, disponuje výkonem 300 koní a točivým momentem 380 Nm. Posílená verze S vozí motor o půl litru větší, disponující 350 koňmi a 420 Nm.

Na zadní kola se síla přenáší buď skrze šestistupňový manuál, nebo skrze dvouspojkový automat PDK. S druhou jmenovanou převodovkou, zrychluje 718 Cayman z nuly na sto za 4.5 sekundy, potažmo za 4 sekundy ve verzi S.

Vedle menšího, leč silnějšího motoru, dostalo se Caymanu po faceliftu a přejmenování i dalších vylepšení. Tužší a jinak naladěné je odpružení a řízení má o něco málo strmější převod. Zadní kola jsou o půl palce širší, což znamená více gripu nových zadních pneumatik.

Nového Caymana je možné objednávat již nyní a to za 53 900 dolarů (1.3 milionu). Verze S vyjde samozřejmě o kus dráž a to na 66 300 dolarů (1.6 milionu). Dodávky začínají v září tohoto roku.