Úplně nový Ford GT z roku 2006 jde do dražby

2006-ford-gt-heritage-editionAčkoliv je nový Ford GT modelového roku 2017 již za dveřmi, mnozí stále pokukují po staré škole v podobě generace, vyráběné mezi lety 2004 až 2007. Ta má sice již pár let za sebou, ale přeplňovaný osmiválec s kompresorem za zády, spárovaný s poctivou manuální převodovkou, je pořád lákavá nabídka.

Krom toho fakt, že je vůz postaršího data, nemusí nutně znamenat, že jej nekoupíte nový. Takových exemplářů se sice vyskytují na celém světě asi jen jednotky kusů, ale když už je nějaký z nich na prodej, je z toho pořádné pozdvižení. A tento specifický kousek, navíc ze série Herritage Edition, je přesně jeden z nich. Vůz z roku 2006 má na budíkách přesně pět mil, takže pouze nutnou přepravu z kamionu do autosalonu a z autosalonu na plaťák. Na sedadlech i volantu se nachází pořád ještě igelity z výroby a celkově je vůz naprosto netknutý. Díky již zmíněné edici je navíc v parádním Gulf závodním zbarvení, skládajícím se z modré a oranžové barvy.

GT jde do dražby u příležitosti aukčních dnů Barrett-Jackson, konajících se mezi 8. a 10. dubnem v americkém Palm Beach. Cena bude podle očekávání horentní. Zatímco běžný, ojetý Ford GT, seženete v současnosti v Evropě za zhruba 7 milionů, tento ve speciální edici o 343 vozech, navíc zcela nový, pravděpodobně překročí hranici 500 000 dolarů (12.3 milionu korun).