Audi oslavuje závodní úspěchy R8 speciální edicí Selection 24h

Audi R8 Coupé V10 plus: „selection 24h“Uplynulo sedm let od toho, co se první Audi R8 LMS postavila na start závodu. Od té doby nasbírala závodní verze německého supersportu značce již 323 vítězství, z nichž ty nejslavnější jsou pochopitelně v závodech na 24 hodin. Aby Audi tento úspěch patřičně oslavilo, přichystalo limitovanou edici R8 Selection 24h.

Vyrobeno bude pouhopouhých 24 kusů, přičemž všechny ponesou speciální trojbarevné zbarvení. Základem je šedá Suzuka gray, kombinovaná s černou Mythos black a červenou Misano red. Přední spojler, zadní křídlo a kryty zrcátek jsou vyvedeny v karbonu a nechybí samozřejmě ani logo R8 24h na bočnicích za dveřmi. Uvnitř vozu se potom nachází speciální osvětlené lišty, nesoucí číslo konkrétního kusu v rámci speciální edice. Úplnou novinkou jsou projektory v zrcátkách, které svítí na zem logem Audi R8. Ty se u této edice objevují poprvé, ovšem již brzy je půjde objednat i do standardního vozu.

Co se mechaniky týče, zde se sice nic nezměnilo, ale edice Selection 24h je vybavena nejlepší dostupnou technikou. Nechybí dynamické řízení, adaptivní tlumiče, laserové světlomety a další prvky. Před zadní nápravou, zahalen karbonovým krytem, ukrývá se desetiválec o objemu 5.2 litru, který poskytuje všem kolům výkon 610 koní. Zrychlení z nuly na sto zabere 3.2 sekundy a maximální rychlost činí parádních 330 km/h.