Australská divize Toyoty vymyslela GT86 jako Shooting Brake

Toyota 86 Shooting Brake ConceptAut s dvoudveřovou prodlouženou karoserií nazývanou „Shooting Brake“ je jako šafránu. Tento tvar je ovšem nanejvýš stylový, takže potěší každý koncept, i když zpravidla nikdy neskončí ve výrobě. Jeden přesně takový představila i Toyota.

Vůz je založen na sportovním kupé GT86, kterému přibyla delší střecha a zvětšený zavazadelník. Celý nápad vznikl v Toyotě v Austrálii, kde tamní tým designérů navrhl auto a vytvořil dokonce hliněný model. Ten byl potom ukázán jednomu z vrchních designérů Tetsuyovi Tadovi, který byl v Austrálii na návštěvě. Plány spolu s hliněným modelem sklidily takový úspěch, že Tetsuya zadal výrobu japonskému týmu specialistů, zabývajícímu se ruční tvorbou konceptů.

Vznikl tak jeden jediný kus GT86 Shooting Brake, založený na prakticky nezměněném, původním autě. Vůz má stejný rozvor jako kupé, ve spodní a přední části se nic neodehrálo. Jedinými změnami jsou prodloužená střecha, jiné boční okno, C sloupek a samozřejmě i víko kufru, které nyní tvoří plnohodnotné třetí dveře.YouTube Direkt