BMW 30 Years M3 ke speciálnímu výročí sportovního modelu

HyperFocal: 0Kupé a sedany z řady M3 jsou mezi námi již dlouhých 30 let. Psal se rok 1986, když mnichovská automobilka poprvé uvedla na trh legendární M3 E30 a nyní, o tři dekády později, slaví současný sedan M3 svoje významné narozeniny. Vznikla tedy speciální edice 30 Years M3, která ale bohužel nepřináší mnoho novinek.

Když se totiž podíváte do výčtu toho, co k 30 Years M3 dostanete, naleznete opravdu jen pár prvků, které by se nedaly přiobjednat ke standardnímu autu. Z těch unikátních je tu barva Macao Blue, pásy s vyšitou trikolórou, a potom už jen označení 30 Years M3 na několika různých místech. Toto logo najdeme nejen na karsoerii, ale i na opěrkách hlavy, na dveřních prazích a na karbonových dekorech, kde je i číslo vozu v rámci edice.

Těmito několika designovými drobnostmi ale unikátní doplňky na autě definitivně končí. Dál už se jedná jen o standardní M3 vybavenou paketem Competition, adaptivními tlumiči a aktivním M zadním diferenciálem. Standardní šestiválec se dvěma turby a výkonem 450 koní posílá výkon na zadní kola buď skrze manuální, nebo skrze automatickou převodovku.

Počet kusů v edici 30 Years M3 je limitován na rovných 500 a jak lze odtušit, každý z nich stojí randál. I přes to, že vůz nenabízí prakticky nic nového, řekne si BMW za speciální edici 10 tisíc euro (270 tisíc korun) navrch oproti běžné M3, vybavené paketem Competiton.