Chrysler 300C přijde v příští generaci o pohon všech kol

2015-chrysler-300Chrysler 300C je sice ještě stále důstojným zástupcem amerických sedanů ze staré školy, ovšem je na místě zeptat se, jestli ona „stará škola“ už není spíše zastaralá. Základem vozu je platforma LX, která pochází ještě z doby kooperace Daimler Chrysler. Je tedy nutné, aby Chrysler u svého sedanu přezbrojil na něco modernějšího.

Podle CEO koncernu FCA Sergia Marchioneho, měla by nová generace 300C přijít relativně brzy, ovšem pro mnohé fandy bude zklamáním, že velmi pravděpodobně bez pohonu zadních kol. Marchione udělal prohlášení na toto téma u příležitosti začátku produkce nové generace MPV Chrysler Pacifica. Podle všeho by měla právě továrna v americkém Windsoru, kde se Pacifica vyrábí, začít časem chrlit i novou generaci 300C, která bude mít s Pacificou stejnou platformu. Pokud se tento plán skutečně potvrdí, můžeme na pohon zadní nápravy zapomenout. Zbyde jen pohon přední nápravy, případně všech kol.

Technicky sjednotit ikonický sedan s rodinným minivanem může sice znít hrozivě, ovšem pravdou je, že to odpovídá politice koncernu FCA Fiat Chrysler. Ten totiž stojí o to, aby Chrysler vyráběl hlavně menší a levnější modely s předním náhonem, a zanechal velké svalnaté sedany s osmiválci značce Dodge.