LaFerrari se vrátí ve verzi Spider bez střechy

laferrari05LaFerrari je jedním z těch modelů italské automobilky, kterých se vyrobí jen pár kusů a následně je na trhu s hypersporty na několik let utrum. Bylo to tak s F40, F50 i Enzo. Jenže LaFerrari, kterého už se vyrobilo a prodalo slíbených 499 kusů, povstane ještě jednou, tentokrát jako Spider verze bez střechy nad hlavou.

O otevřené verzi hybridního hypersportu se mluvilo už dlouho a nyní byla tato informace potvrzena i samotným Sergiem Marchionnem, generálním ředitelem Ferrari. Vůz už byl představen potenciálním zákazníkům, které si Ferrari samo vybralo z řad věrných majitelů starších modelů. Co se techniky týče, měla by být převzata z verze kupé a to beze změn. Na místě tak zůstane dvanáctiválec dopovaný systémem KERS vyvinutým pro F1, takže kombinovaný výkon bude i nadále 963 koní. Co se konstrukce týče, LaFerrari má výhodu v tom, že jako základ používá karbonový monokok ve spodní části. Ani odebrání střechy tak nebude znamenat zásadní zásah do pevnosti auta a hmotnost by neměla růst nijak dramaticky.

Zatímco kupé se vyrobilo 499 kusů a každé prodalo za zhruba 30 milionů, Spider verze vyjde daleko dráž. Očekává se výroba mezi 150 a 200 kusy, z nichž každý Ferrari prodá za přibližně 60 milionů korun.

Nezařazené