Nissan GT-R 2017 nyní i ve verzi Nismo

Nissan GT-R Nismo 1U příležitosti závodu 24-hodin Nürburgringu tento víkend, představil Nissan svůj nejnovější počin ze světa sportovních aut. Jedná se faceliftovaný Nissan GT-R pro rok 2017, ovšem ve vylepšené variantě Nismo. Ta jako již tradičně přináší nějaké ty vnější detaily spolu s poladěným podvozkem.

Co se oněch vnějších detailů týče, rozhodně jich není málo. Na GT-R od Nisma přibyl nový přední spojler spolu s karbonovými „žábrami“, dále jiný zadní difuzor a opravdu hodně velké karbonové křídlo. Vůz stojí na krásných šestipaprskových kolech Nismo. Uvnitř se potom nachází kůží a semišem potažená sedadla Recaro, volant obšitý Alcantarou a pár dalších detailů.

Šestiválec se dvěma turby pod kapotou, který v současné verzi podává výkon 600 koní, zůstal stejný jako v běžné verzi, inženýři z Nismo ovšem sáhli do podvozku. Konkrétně došlo ke změnám na stabilizátorech, tlumičích i pružinách, což má za následek vyšší ochotu zatáčet. Oproti sériovému Nissanu GT-R, je Nismo prý o kousek lepší ve slalomu i v zatáčkách.