Porsche údajně znovu nabídne velké cestovní kupé

DSC_0526-1024x680Je tomu přes 20 let, co Porsche definitivně zabalilo výrobu velkého kupé s označením 928. Tím pádem je to také přes 20 let od doby, co se v nabídce německé značky naposledy vyskytnulo velké cestovní kupé, běžně označované zkratkou GT. Štíhlý, dvoudveřový cesťák se sportovním laděním a vzezřením se ale údajně vrátí.

Tato informace je sice nepotvrzená, leč má docela reálný podklad. Chystaná druhá generace luxusního sedanu Panamera se má představit již příští rok a spolu s ní, má přijít i dvoudveřová verze a možná dokonce kabriolet. Na jednom základu by tak Porsche mohlo postavit dva, respektive tři modely, které by nasytily touhu po cestovním kupé na americkém trhu. Navíc by se Porsche opětovně postavilo konkurenci v podobě BMW řady 6 a Mercedesu třídy S kupé.

Zda na duchovního pokračovatele modelu 928 opravdu dojde, to je ovšem v tuto chvíli ve hvězdách. Zatím můžeme jen doufat, že Porsche rozšíří své portfolio a bude myslet i na lidi, pro které je 911 moc malá a sportovně laděná.