Právě testujeme: Fiat 500 Camouflage

P1130858Pětistovka od Fiatu je malé a veselé auto pro normálně velké, ale o to veselejší lidi. Nic si nedokazuje, na silnicích platí za legendu a nabízí docela obstojné jízdní vlastnosti za obstojnou cenu. A navíc si můžete do sytosti vyhrát s tím, jak bude vypadat. Třeba ta moje testovací, jako by měla vozit nějaké rozkošné zásahové komando.

Ano, to na co koukáte je opravdu černá pětistovka, jejíž vrchní část disponuje decentním maskáčem, poskládaným z černé matné fólie dvou různých odstínů. Možná si teď kladete otázku „proč?“ Já nabízím odpověď „protože proč ne!“ Pětistovka s maskáčem a zelenkavými zrcátky vypadá zkrátka docela dobře, a i když bych já sám zvolil jinou kombinaci, musím uznat, že si mě poněkud získala.

V jednoduchém, ale pěkném interiéru, který rozhodně nešetří lesklými plasty, se sedí trochu jako na záchodě. Holt daň za velikost auta, u kterého jedny dveře tvoří asi polovinu bočního profilu karoserie.

Fiat 500 může na první pohled budit dojem velmi nedospělého auta. Byl jsem ale až překvapen, jak dospěle jezdí. Atmosférický čtyřválec o objemu 1.2 litru sice není přímo učebnicovým příkladem tahouna, ale po městě jede důstojně, je kultivovaný a navíc spolupracuje s velmi podařenou, pětistupňovou manuální převodovkou. Vzhledem k vysoké stavbě jsem se bál mořské nemoci v zatáčkách, ale ani tady pětistovka nezklamala. Aniž by byla na nerovnostech přehnaně tvrdá, v obloucích nevlaje a jistě drží stopu. V tomto ohledu schází snad jen nějaké lepší řízení, které by nebylo tolik gumové a disponovalo větší citlivostí kolem středové polohy.