Rolls-Royce Phantom Coupe a Drophead Coupe ve finální edici Zenith

p90210932-highres-1Rolls-Royce pomalu ukončuje celou modelovou řadu Phantom, která je ve výrobě již pěkných pár let. Jako první se chýlí ke konci dvoudveřové modely Phantom Coupe a Drophead Coupe, které jsou již nahrazeny faktickými nástupci Wraith a Dawn. Je tu ovšem ještě jedna poslední specialita.

Pro oba zmíněné modely se totiž objevila speciální edice Zenith Collection, limitovaná na pouhých 50 kusů. V rámci této edice dostanete pár specialit jako například opěrky rukou s laserovým gravírováním, držáky nápojů z obráběného hliníku nebo piknikový košík na míru, uložený v kufru spolu s chlazeným mini-barem. Každý vůz si zákazník samozřejmě konfiguruje sám a může vybírat z barev evokujících laky, které značka používala ve třicátých letech.

Dost možná největší specialitou je ovšem přístrojová deska, na které se nachází podklad rychloměru z broušeného kovu a také speciální hodiny s nápisem Goodwood. Díl, ze kterého jsou vyrobeny, je skutečnou součástkou výrobní linky, odkud dvoudveřové Phantomy dosud vyjížděly.