Subaru uvede do produkce Levorg STI

subaru-levorg-sti-teaserJe dobře známou pravdou, že Subaru Levorg a WRX, potažmo WRX STI, jsou do určité míry příbuzná auta. Některé díly v nich jsou dokonce přímo zaměnitelné a nebyl proto až takový problém, vyplnit motorový prostor Levorgu pohonným ústrojím z STI.

A po konceptu, který se představil loni na tokijském autosalonu, jde tato hračka nyní do prodeje. Jenže tady přichází ten problém. Levorg STI bude dost možná dalším z řady modelů, které si Subaru nechá výhradně pro domácí japonský trh. Informace totiž hovoří o tom, že se pod kapotou nachází čtyřválcový přeplňovaný dvoulitr s přeplňováním, jehož výkon činí 304 koní. To je motor z WRX STI japonské verze. Ta prodávaná v Evropě a USA má sice stejný výkon, ale kvůli emisním normám větší objem 2.5 litru.

Subaru zatím neukázalo plnou podobu vozu, ovšem je docela jasné, co můžeme očekávat. Levorga bude kolem dokola lemovat agresivnější bodykit, dostane tužší sportovní odpružení, silnější brzdy a také jiná kola. Uvnitř se potom budou vyskytovat jiné budíky než u standardní verze, těsněji objímající sedadla a samozřejmě i páka šestistupňové manuální převodovky. U nás je Levorg v současnosti k mání pouze s bezestupňovým automatem Lineartronic, kombinovaným s přeplňovaným čtyřválcem 1.6 litru. Musíme tedy doufat, že ostrá verze kombíku od Subaru zavítá i k nám.