Ford Kuga v luxusní verzi Vignale potvrzen pro Evropu

Kuga VignaleFord model po modelu rozšiřuje svou nabídku luxusně pojatých a vybavených modelů Vignale. Po Mondeu a S-Maxu, přichází s honosnou verzí také kompaktní SUV Kuga. I to nabídne vylepšený design exteriéru doplněný o leskle černé doplňky a samozřejmě vnitřní výbavu, čítající lepší materiály, kůži, ale i bezpečnostní asistenty.

Interiér zobrazeného vozu je například oděn do kůže v barvě Cashmere, která disponuje prošíváním, odvětráváním a lze jí pořídit pouze do výbavy Vignale. Na dveřních výplních a palubní desce nalezneme kontrastní prošívání a standardně se mezi řidičem a spolujezdcem objevuje systém SYNC 3 s navigací, velkým dotykovým displejem a prémiovým audiosystémem.

Pod kapotou nalezneme celkem čtyři varianty dvou motorů. Můžeme zde najít buď přeplňovaný benzínový motor 1.5 EcoBoost o výkonech 150 nebo 182 koní, nebo turbodiesel 2.0 TDCi o téměř shodných výkonech 150 a 180 koní. Motory jsou napojeny na manuální, nebo na automatické převodovky a pohání standardně všechna kola.

Uvedení prémiové Kugy je pro Ford poměrně logickým krokem. Zákazníci kompaktního SUV totiž až v sedmdesáti procentech případů volí dosud nejvyšší výbavu Titanium a je proto důvod věřit, že na trhu existuje místo na ještě luxusnější verzi. Navíc se může Ford pyšnit tím, že každý vůz Vignale je po výrobě na lince ručně dotažen ve španělské Valencii, kde sídlí Vignale Center.

Nezařazené