Jaguar F-Pace ukázal v Goodwood představení jako z cirkusu

Foto 1Jaguar se rozhodl, že svůj F-Pace bude mimo jiné prezentovat formou šílených psích kusů. A pravdou je, že se tato technika zjevně vyplácí. F-Pace je nejrychleji prodávaným modelem značky a byl ještě před tím, než ho Terry Grant na Festivalu rychlosti v Goodwoodu postavil na dvě kola, zatímco kolega Lee Bowers lezl z okna.

Klasická trať na exhibiční jízdy v Goodwoodu zažila velmi neotřelou jízdu, když se kaskadér Terry Grant usadil za volant, vyšvihl SUV na dvě kola a jel vstříc cíli. Něco podobného se na Festivalu rychlosti stalo již minimálně jednou, ale Jaguar přinesl ještě jeden, zcela nový prvek. Vedle Granta totiž seděl motocyklový kaskadér Lee Bowers, který během jízdy vylezl z okna, postavil se na bok auta a pozdravil diváky. Následně se postavil na hlavu a ještě před tím, než Grant dojel do cíle, seděl zase spořádaně na sedadle spolujezdce.

Nejedná se o první kousek tohoto druhu, který Jaguar s novým F-Pace vyvedl. Loni se stejnému autu a stejnému jezdci podařilo zdolat největší loping světa, což zasloužilo dokonce zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Krátký záznam z tohoto triku je k vidění i v následujícím videu.



YouTube Direkt