Mark Higgins stanovil nový rekord na Isle of Man

subaru_wrx_sti_004_0Rallye jezdec Mark Higgins je častým navštěvovatelem ostrova Man, konkrétně motocyklového závodu Tourist Trophy, který se zde každoročně jezdí. Jeho umění ovšem nespočívá v jedné stopě, nýbrž ve dvou. Mark zde totiž po dvou letech obnovil rekord kola v autě a svůj už tak vynikající čas zlepšil o víc než minutu a půl.

Stejně jako v roce 2014, i letos bylo Higginsovi nápomocno Subaru, konkrétně model WRX STI. Jenže tentokrát svěřil přípravu svého vozu firmě Prodrive, která se zabývá stavbou závodních speciálů. Standardní sportovní sedan byl tedy významně posílen, odlehčen, byla mu vylepšena aerodynamika a kompletně přenastaven podvozek.

Díky všem těmto úpravám, zvládl Higgins okruh za 17 minut a 49 sekund, což znamená průměrnou rychlost 204 km/h. Jen pro připomenutí, okruh na ostrově Man má celkem 60 kilometrů a sestává se z městských částí a z běžných silnic ostrova.

Oficiální video z jízdy ještě bohužel není k dispozici, ovšem jasné je, že jel Higgins neuvěřitelnou palbu. Tajně doufáme, že se on-board objeví každým dnem. Zatím alespoň tato malá ochutnávka, pocházející od jednoho z diváků.YouTube Direkt