Renault Clio s faceliftem přináší novou výbavu a LED světla

2017-renault-clio 4Aktuální generace oblíbeného Clia došla po pěti letech výroby k zaslouženému faceliftu. V rámci obměny pro rok 2017 se sice navenek příliš nezměnilo, ale přibyly nové světlomety a pár detailů. Pod kapotou se potom objevuje jeden zcela nový diesel, uvnitř zase luxusně pojatá nejvyšší výbava pod názvem Initiale Paris.

Kdo čekal, že se zvenku Clio připodobní k aktuálním modelům Megane a Talisman, ten se bohužel nedočkal. Žádné linky LED denního svícení ve tvaru písmene C, protažené mimo hlavní světlomety, se nekonají. Vnitřní uspořádání hlavních světel se ale přece změnilo a nacházíme zde jak denní svícení, tak u vyšších výbav hlavně projektory technologie LED Pure Vision.

Pod kapotou se objevuje nový diesel z rodiny 1.5 dCi, který produkuje 110 koní a sílu na přední kola přenáší skrze šestistupňový manuál. Novinkou je i možnost pořídit si manuální převodovku k nejsilnějšímu benzínovému motoru. Až dosud byla jednotka 1.2 TCe o výkonu 120 koní spojena výhradně se samočinným dvouspojkovým ústrojím, nyní ale do nabídky přibylo i tradičnější ruční řazení.

V těch vyšších sférách ceníku nového Clia, nacházíme nově i vrcholnou výbavu Initiale Paris. Tu je možné dostat ve speciálním šedém laku Givré Grey a na luxusních prvcích se rozhodně nešetřilo. Volant i hlavice řadicí páky/voliče převodovky jsou pokryty jemnou kůží Nappa, jiné jsou dveřní výplně a také dekory palubní desky. U tohoto stupně výbavy jsou k mání i jinak nedostupná kožená sedadla buď v černém, nebo černo-bílém provedení.

Nejnovější verzi Clia mohou zákazníci objednávat již v během léta a v ulicích začne být facelift k vidění v průběhu září.