Škodovka si zaregistrovala názvy modelů v USA

logo skodaTuzemská Škoda se v Americe neprodává a v historii ani nikdy neprodávala, ačkoliv prostor by tu pro ní byl a šance na úspěch je vysoká. Je proto velmi zajímavou informací, že si Škoda u amerického patentového úřadu United States Patent and Trademark Office (USPTO), zaregistrovala obchodní názvy.

Registrovány jsou klasické názvy současných modelů, konkrétně Superb, Octavia a Yeti. O menší Fabii a Rapid by v USA zájem docela určitě nebyl. Otázkou je, jestli se expanze na americký trh skutečně plánuje, případně kdy k ní dojde. Registrace názvů vzbuzuje vysoké naděje, je ale taky možné, že je to pouze preventivní krok, který Škoda provedla kvůli případnému zneužití názvů na cizím trhu.

Expanzi Škody do Ameriky navíc hraje do karet jeden zásadní faktor, a tím je pošramocená popularita Volkswagenu, která utrpěla zásadní ránu s kauzou emisních podvodů. Od začátku aféry „dieselgate“ prodeje Volkswagenu v USA drasticky klesly a je tedy dost pravděpodobné, že by se Škoda prodávala dobře. Ač totiž spadá pod Volkswagen, aféra se jí zdaleka tolik netýká a nespojuje se s ní.