Toyota registrovala název Supra v Evropě. Půjde o společný sporťák s BMW.

Toyota-FT-1-7Že Toyota vyvíjí sportovní kupé/kabriolet ve spolupráci s německým BMW, o tom už jsme slyšeli nějakou chvíli zpátky. Stejně tak už několik let pravidelně čteme, že se vrátí sportovní model Supra a snad bude vypadat jako koncept FT-1. Jenže nyní se reálně hnuly ledy, neboť Toyota zaregistrovala obchodní název Supra v Evropě.

Okolo chystaného auta už se nese tolik mýtů a pověr, že si bájnost celého projektu nezadá s Loch Ness. Mám-li shrnout všechny informace, tak by se vůz měl začít vyrábět v roce 2018 v rakouském Grazu, kde jej bude smluvně dělat Magna Steyr. Celkově by mělo z linek sjíždět 60 tisíc kusů ročně, které se budou dělit na Toyoty a BMW. Zatímco Toyota bude svůj příděl prodávat jako Supru, BMW pojmenuje ten svůj Z5 a nahradí tak starší Z4. Rozhodně by se však nemělo jednat o prakticky stejná auta. Lišit se budou exteriéry i interiéry, stejně jako výbava a další prvky.

Pod kapotou se bude jednat převážně o práci BMW. To dodá většinu motorů kromě hybridního ústrojí, kterého se zhostí Toyota. Nový vůz má disponovat selekcí přeplňovaných čtyř a šestiválců s různými výkony, objednávat půjde jak manuální, tak automatické převodovky a dokonce i pohon všech kol.

Nemůžeme se dočkat, až se kolem toho všeho dozvíme konečně nějaké oficiální a pevně dané informace. Pokud se start prodeje opravdu plánuje na rok 2018, měly by se detaily objevit snad již brzy.