BMW přichází s jedničkovým sedanem pro Čínu

BMW 1 SedanBavorská automobilka přináší nejmenší sedan ve svojí nabídce, založený na řadě 1. Ten je určený výhradně pro čínský trh, kde se malé sedany s bohatým prostorem pro zadní cestující těší oblibě jako nikde jinde. BMW se zde postaví proti konkurenčním modelům, kterými jsou Mercedes-Benz CLA a Audi A3 Sedan.

Jedničkový sedan se ovšem nebude v Číně jen prodávat, ale také vyrábět. Německá značka využije svojí spolupráce s místní automobilkou Brilliance Automotive a celkově se bude jednat už o pátý model, vyráběný v Číně. I samotný vývoj podléhal striktně požadavkům zdejšího trhu. Ačkoliv jsou detaily odhaleny jen částečně, měla by novinka využívat platformu UKL, která podepírá také řadu 2 Active Tourer. To znamená pohon předních kol a výběr z přeplňovaných tříválcových a čtyřválcových motorů.

Co se dalších trhů týče, tato možnost je téměř stoprocentně vyloučena. Podle samotného BMW zůstane sedan řady 1 výhradně čínskou záležitostí, takže pokud se vám zachce koupit prémiový malý sedan v našich končinách, zbyde volba jen na zmíněný Mercedes a Audi.