Dodge Osis je zajímavý, leč zcela nereálný koncept z budoucnosti

Dodge Osis 1Když se někde ozve pojem „hot rod“ myslí se zpravidla na časy dávno minulé a na auta, která mají svůj původ v dobách okolo druhé světové války. Jenže teď nám Dodge spolu se studenty uměleckého designu na univerzitě v Kalifornii ukazuje, že hot rod může být i vidinou daleké budoucnosti.

Koncept otevřeného sportovního roadsteru má celé šasi z materiálu CFRP (karbonem vyztužený plast) a jak současná doba velí, má plně elektrické pohonné ústrojí. Panely karoserie jsou jednoduše odnímatelné, což umožňuje variabilitu a upravitelnost. Návrháři mysleli na to, že si potenciální zákazníci budou nové panely tisknout na 3D tiskárně a následně je osazovat na auto podle nálady. Tak jak je vůz na obrázcích, tak trochu připomíná dávno nevyráběný Plymouth (později Chrysler) Prowler, historicky jediný „sériový hot rod“.

Na konceptu dále nalezneme ještě spoustu dalších zajímavostí. Zadní kola jsou uchycena na kyvných ramenech, takže jakoby vyčnívají do prostoru. Zadní koncové světlo se sestává z tenké rudé linie, vystrčené za zadní část auta. V neposlední řadě jsou netradiční i opěrky hlavy pro řidiče a spolujezdce, obě zavěšené na jednom pilíři.

Jakékoliv technické detaily nejsou známy a má to svůj jasný důvod. Nikdo se jimi totiž nezabýval. Vůz v tuto chvíli existuje pouze jako model v měřítku 1:5 a je nanejvýš pravděpodobné, že to takhle i zůstane. Jakékoliv vyhlídky na sériovou výrobu jsou dosti zcestné, takže se ve výsledku jedná o zajímavé, leč neužitečné designové cvičení.