Na prodej je Mercedes E55 AMG po Michaelu Schumacherovi

1998-mercedes-e55-amg-wagon-ex-michael-schumaher (7)Legenda Formule 1 si ve svých autech s velkou pravděpodobností už bohužel nezajezdí. Je proto docela logické, že se tu a tam objeví nějaké Schumacherovo auto na prodej. Po krásném 560SL v AMG úpravě, byl by tu nyní další Mercedes, poněkud rodinně zaměřený. Jedná se o E55 AMG kombi, vyrobené 1998.

Ačkoliv se nejedná o tak zajímavý exemplář jako v případě 560SL, pořád je na co koukat a co obdivovat. Osmiválec v tomto případě podává důstojných 349 koní, které jsou přenášeny na zadní kola skrze automat. Nájezd činí 198 tisíc kilometrů, což není málo, ale na druhou stranu ani hodně. Navíc je tu určitá jistota toho, že se jedná o auto ve vynikajícím stavu. Předpokládejme, že Schumacher nešetřil na servisu a zimy asi auto venku neprostálo.

A nešetřilo se ani tehdy, když byl vůz nový. Michael si vůz objednal s hlasově ovládanou satelitní navigací, elektrickým střešním oknem, nebo s černobílou kůží designo. A to všechno v roce 1998. Poněkud divně působí dvojice znaků Ferrari na středovém panelu, to asi aby Schumacher nezapomněl, pro koho závodí ve Formuli 1.

Mercedes je k mání skrze německého dealera a jak asi očekáváte, cena není vůbec nízká. 133 tisíc euro (3.6 milionu korun) sice není mnoho v porovnání s nedávno prodávaným 560SL, ale za AMG z roku 1998 je to pořád hodně peněz.