Renault přichází se čtyřdveřovým Meganem Sedan

2017-renault-megane-sedan3S velkými změnami v modelovém portfoliu Renaultu, zmizel z nabídky menší sedan, který byl dříve zastoupen modelem Fluence. Výrazně větší a dražší Talisman nelze počítat jako náhradu a Renault proto opět přichází se sedanem segmentu C, určeným pro masy. Seznamte se proto s Meganem Sedan.

Od čumáku až po přední dveře je Sedan prakticky nerozeznatelný od klasického pětidveřového Meganu. Na zadních sedadlech však přibylo místo a hezky se zvětšil kufr, který nabízí 508 litrů, přístupných skrze automaticky ovládané víko.

Co do výbavy a motorizací, zde se neodehrají žádné změny oproti pětidveřovému hatchbacku a kombíku. Stále tak můžete mít celkem pět motorů od 90 do 130 koní, z nichž dva jsou benzínové a tři dieselové. Převodovky jsou buď manuální, případně dvouspojkové automatické, a pohon je směřován výhradně na přední kola. Vnitřní výbava čítá digitální budíky, head-up displej, volič jízdních režimů Multi-Sense nebo navigaci R-Link 2.

Stejně jako starší Fluence, je i nástupce Megane Sedan směřován zejména na východní trhy, kde je po malých sedanech obecně výrazně větší poptávka. Novinka se tak bude vyrábět v tureckém městě Bursa a vyvážet se bude do 20 zemí, mezi kterými je i Česká republika.