Škoda Citigo přichází s drobným faceliftem pro příští rok

Citigo 2017 9Škoda Citigo z roku 2011 se sice neřadí mezi nejúspěšnější modely tuzemské automobilky, ale i tak je jeho přítomnost v nabídce pro Škodovku velmi lukrativní. Pro příští rok tak malé městské autíčko dospělo k drobnému faceliftu. Ten ovšem není tak zásadní jako změna tváře sesterského Volkswagenu Up! a Citigo tedy zachovává známou tvář.

Prakticky jediné navenek pozorovatelné změny spočívají v nových předních světlometech s LED denním svícením a v zadních zatmavených světlech. Uvnitř přibylo hned několik nových prvků výbavy, z nichž nejvýznačnější je pravděpodobně nový infotainment s dotykovým displejem, sdílený s Up! a Fábií. Lze doobjednat také novou automatickou klimatizaci, světelný a dešťový senzor nebo protikolizního asistenta Active Brake Assist. Specialitou je klasický Škodovácký deštník, který dostanete do vyšších výbav. Není ovšem ve dveřích jako u Superbu, nýbrž pod sedačkou spolujezdce.

Osvěžené Citigo se představí veřejnosti na podzim a zhruba tehdy jej půjde i objednávat. Cena zůstane stejná, ovšem zmizí nejnižší a nejlevnější výbava, která nezahrnovala posilovač řízení. a tedy jí skoro nikdo nekupoval. Velkou otázkou zůstává, zda Citigo dostane také přeplňovaný litrový tříválec, který byl dříve představen v Up!