Bugatti zvažuje výkonnějšího hybridního Chirona

bugatti-chiron1Když se řekne 1500 koní v osobním autě, drtivá většina lidí se ani nezamyslí nad tím, že by taková porce mohla být nedostačující. Jenže v Bugatti nemají nikdy dost a tak se začalo mluvit o tom, že se mocný výkon nového modelu Chiron ještě navýší. Tentokrát se už ale nebude ladit motor samotný, nýbrž přibydou hybridní komponenty.

Impozantní pohonná jednotka, kterou je v případě Chironu osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly, dostane do budoucna ještě jeden či více elektromotorů. Jenže zatímco se u běžných aut dodávají elektromotory kvůli úspoře na palivu, Bugatti udělá z Chironu hybrid výhradně za účelem navýšení výkonu. Na jakou hranici míří, to se zatím neví. Odhadem by to mohlo být třeba 1800 koní.

Tak či tak je však éra hybridního Bugatti zatím daleko, protože zabudovat do Chironu elektromotory nebude jen tak. V přeplněném motorovém prostoru je už teď málo místa, nemluvě o hmotnosti. Chiron je sám o sobě dvoutunový macek a motory s nezbytnými bateriemi nejsou zrovna lehkou záležitostí. Ve výsledku by se tak hmotnost auta mohla vyšplhat na nějakých 2.3 tuny, což už je vážně hodně.