Koncept Citroen Cxperience je návrat k francouzským limuzínám

CL16.074.026Když Citroen ukončil výrobu modelu C6, ukončil i výrobu poslední francouzské limuzíny ze staré školy. Jenže nyní, měsíc před odhalením na pařížském autosalonu, přichází francouzská značka s konceptem, který by mohl být přímým nástupcem C6. Jmenuje se Cxperience a jen čas ukáže, jestli poslouží jako základ pro produkční model.

Cxperience v mnohých detailech na C6 přímo odkazuje. Celková silueta auta s protaženými zadními okny je velmi podobná, stejně jako konkávní zadní okno, které dostalo svůj tvar kvůli aerodynamice. Dokonce i příď má do určité míry podobné rysy, ačkoliv o svícení se zde starají moderní LED světlomety.

Tady ale veškerá podobnost končí, neboť v interiéru, jehož zadní dveře se otevírají proti směru jízdy, nachází se zcela unikátní, svítivě žlutý interiér pro čtyři osoby. Futuristicky působící vnitřní prostor je vybaven obrovským displejem infotainmentu, dekory ze dřeva, ale také unikátním systémem reproduktorů, kdy má každé ze sedadel vlastní ozvučení.

Stejně jako u mnoha dalších moderních konceptů, nachází se i pod kapotou Cxperience elektrifikované pohonné ústrojí. V tomto případě se jedná o kombinaci spalovací benzínového motoru o výkonu 200 koní a elektromotoru, pohánějícího zadní kola. Celkový výkon této sestavy činí 300 koní a Cxperience zvládne ujet 60 kilometrů čistě na elektřinu.

Těžko říct, co má Cxperience za podvozek, ale k velké škodě je docela jisté, že hydropneumatické odpružení, které dělalo francouzské limuzíny plavnými, se v tomto případě nekoná. Na nedostatek jízdního komfortu si ale beztak nikdo stěžovat nebude. Koneckonců, jedná se jen o koncept.YouTube Direkt