Mercedes láká na extravagantní super-kupé od Maybachu

mercedes-maybach-coupe-teaserMaybach, který se po krátké pauze znovuzrodil jako luxusní divize Mercedesu, má v nabídce aktuálně pouze S600, a tedy luxusní sedan s prodlouženým rozvorem. Jenže luxusní auta nejsou jen o limuzínách. Občas je potřeba ubrat pár dveří a vytvořit gigantické kupé, aby lordstvo mohlo řídit samo.

„Téměř šest metrů ultimativního luxusu.“ takto jednoduše, leč výstižně, je popsán nový koncept, který se představí za deset dní na Concours d’Elegance v Pebble Beach. Jak blízko bude vůz produkční verzi, to se zatím neví. Jisté ovšem je, že předvede maximální úroveň luxusu, kterou umí elegantní dvoudveřová kupé dopřát. Po krku půjde například Bentley, Aston Martinu nebo Roll-Royce.

První obrázek sice neodhaluje příliš, ovšem boční silueta je zde v plné kráse viditelná. Vůz bude mít dlouhou kapotu, nízkou, plynulou linii bočních oken a pomalu padající záď. Přes podstatnou část předního blatníku se potom ponese velký chromovaný šíp a nebude chybět ani znak Maybachu na kapotě. Jako základ by mohla sloužit aktuální třída S ve verzi kupé, ovšem s prodlouženým rozvorem.