Nalezený Plymouth GTX je přinejmenším lákavým základem na projekt

s-l1600Můžeme se v současné době jen dohadovat, proč původní a jediný majitel „zaparkoval“ svého Plymoutha GTX na celých dvacet let. Podle dostupných informací nebylo auto zrezlé, ani porouchané, a teprve nemilosrdný čas z něj udělal to, co dnes vypadá jako orezlý vrak. Faktem ale je, že každý správný autař vidí obrovský potenciál a základ na projekt jak víno.

Plymouth GTX vyjel z továrny v roce 1970 a jeho konfigurace se řadí mezi nejvyhledávanější. Vůz je vybaven osmiválcem 440 kubických palců, který je krmen čtyřkomorovým karburátorem. Výkon činí 375 koní, a i když můžete namítnout, že verze se šestikomorovým karburátorem nebo Hemi disponují vyšším výkonem, tento konkrétní kus to dováží jinými hodnotami. Na motor je totiž napojena čtyřstupňová manuální převodovka s nádhernou řadicí pákou Hurst Pistol Grip a přítomen je také traťový paket A33 Track Pak, který znamená jiný podvozek a zadní diferenciál.

Ve výsledku se tedy jedná o auto sice ve špatném stavu, ovšem zcela kompletní, originální a s potenciálem na raketový růst hodnoty. Jen to bude chtít hodně autařské lásky a práce. Koupit jej lze na aukční síni Ebay a jak říká prodejce, doručí jej klidně po celém světě.