Porsche Cayman GT4 Clubsport zhubnul 40 kilo díky Manthey-Racing

porsche-cayman-gt4-clubsport-manthey-racing3Cayman je jedno z těch opravdu řidičských aut, o kterém se v žádné verzi nedá říci, že by byl jakkoliv macatý. Aktuální nejsilnější GT4 váží krásných 1340 kilogramů a pokud připlatíte za verzi Clubsport, uspoříte díky částečně vyházenému interiéru a drobnostem dalších 40 kilogramů. Jenže co kdybychom chtěli zajít ještě dál?

Do věci se vložila firma Manthey Racing, což je výrobce různých závodních dílů. Z Caymana GT4 Clubsport vyhodili například zadní sklo, které nahradili plexi, standardní baterii, kterou dodali lehčí, ale i kapotu a dveře, které jsou nyní z karbonu. Jen na těchto věcech se uspořilo dalších 40 kilogramů hmotnosti, což tedy dělá výsledných 1260 kilogramů – nádhera.

Jenže je to ho ještě víc. Pánové z Manthey-Racing vůz osadili také plně nastavitelnými závodními tlumiči, nastavitelnými stabilizátory nebo větším přítlačným křídlem. Spolu s dalšími drobnostmi se podařilo zařídit, že je Cayman nyní homologovaným závodním autem kategorie GT4, takže se s ním lze zúčastnit závodních seriálů po celém světě.

Celá sada věcí, které udělají z Caymana ještě ostřejší auto, je k dispozici skrze prodejce Porsche v USA. Kolik to ovšem bude stát, to bohužel netušíme.