Subaru vyrobilo v Americe již tři miliony vozů

20160728_3_Millionth_Subaru-9208Subaru je dlouhodobě jednou z nejúspěšnějších zahraničních značek v USA. Zejména modely Impreza a Outback se za velkou louží těší obrovské popularitě a není proto divu, že zde má Subaru i vlastní výrobní závod. A ten se rozhodně nefláká, neboť od roku 1989, vyjely z jeho bran už tři miliony vozů.

Ten s jubilejním číslem tři miliony byl vyroben před pár dny 28. července a jedná se o Outback v barvě Lapis Blue Pearl. Původně byl závod v Lafayette v Indianě otevřen se spolupracující automobilkou Isuzu, která zde vyráběla spolu se Subaru. Netrvalo ovšem dlouho a Subaru závod plně převzalo pro svoje osobní auta. K sedanům a kombíkům Legacy, které se zde vyráběly jako první, přibyly brzy i modely Outback, Baja a Tribeca.

Poptávka po Subaru navíc stále roste, továrna chystá rozšíření a již od března 2019 by z ní měl vyjíždět celý dvojnásobek vozů, než dosud. Zatímco nyní je to 218 tisíc kusů za rok, v roce 2019 to bude dělat už 436 tisíc. K modelům, které se zde vyrábí v současnosti, přibyde již brzy také nová Impreza a později i nový, sedmimístný crossover.