Valentino Balboni rozjíždí vlastní manufakturu na tuning Lamborghini

VB Exhaust 3Umíte si představit, že by vaší jedinou pracovní náplní bylo jezdit v předprodukčních vozech Lamborghini? Že byste otestovali úplně všechny supersporty italské automobilky dřív, než všichni ostatní a svezli se i s těmi, kterých se potom vyrobí desítky kusů? Valentino Balboni měl práci snů a jako testovací jezdec působil již od roku 1973.

Kromě toho, že Valentino jezdil třeba s ikonickým supersportem Miura SV, vyrobila automobilka v průběhu let i vůz, pojmenovaný po něm. Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni bylo velmi speciální edicí a jediným Gallardem, kombinujícím pohon zadních kol a manuální převodovku.

Ovšem zpět k věci. Po více než čtyřiceti letech, rozhodl se Valentino rozšířit pole působnosti a svou lásku k Lamborghini vyjádřit tím, že založí vlastní firmu, zabývající se tuningovými díly na italské supersporty. První produkt společnosti, která nese jednoduchý název „VB“ je titanový laděný výfuk na Aventador SuperVeloce. Ten kromě toho, že skvěle vypadá, přinese prý i „novou dimenzi zvuku“ a díky titanové konstrukci váží pouhých 6.3 kilogramů.

Aby byla zachována velká dávka exkluzivity, vyrobí VB pouhých 30 těchto výfuků, přičemž každý zabere 350 hodin ruční práce. Více než 30 pravděpodobně nebude ani potřeba vzhledem k tomu, že i Aventador SuperVeloce je limitovanou sérií, které se vyrobí 600 kusů.