Elektromobil Venturi je sice nejrychlejší na světě, ale chce ještě zrychlit

venturi-vbb-32Již od roku 2013 se ve světě elektromobilů mluví o třetí generaci speciálu Venturi Buckeye Bullet-3. Ten měl zdolávat rychlostní rekordy již v minulých letech, ale špatné počasí nad americkým Utahem, kde se nachází solná pláň Bonneville, jízdy znemožnilo. Až nyní se konečně zadařilo.

Buckeye Bullet-3 je poháněn dvojicí elektromotorů, které dohromady poskytují 3000 koní, přenášených na kola skrze dvě dvourychlostní převodovky. Klíčovou částí jsou i baterie. Celkem 2000 článků poskytla společnost A123 Systems a jen články samotné váží 1.6 tuny, celé auto potom 3.5 tuny.

I přes to, že je tahle pozemní raketa docela obézní, dosahuje úctyhodných výkonů. Během dvou jízd v obou směrech, které musí vůz absolvovat během jedné hodiny, dosáhlo Venturi průměrné rychlosti 549.4 km/h, což je nový světový rekord. Během jedné z jízd bylo naměřeno dokonce 576 km/h.

Jenže u této hodnoty nechce Venturi ani náhodou skončit. Již dříve společnost oznámila, že chce se svým elektromobilem pokořit hranici 400 mil za hodinu (644 km/h). Za tímto účelem tým přepracuje nastavení převodovky a čeká se také na lepší počasí, než jaké bylo tentokrát. Čistě teoreticky by měl Venturi Buckeye Bullet-3 dosáhnout maximální rychlosti až 708 km/h.