Kinetic Seat Concept od Lexusu nás udrží v pohodlí po celou dobu jízdy

lexus-kinetic-seat-concept5V honbě za co nejpohodlnějším sezením na dlouhé cesty, zahodil Lexus vše, co jsme dosud věděli o automobilové sedačce. Jejich koncept Kinetic Seat nemá tradiční polstrování, ale místo toho vnáší do hry syntetickou pavoučí síť, která by podle všeho měla mít natolik geniální vlastnosti, že se na nás nepodepíšou ani desítky hodin v autě.

Sedadlo je vybaveno pružnými, flexibilními panely, které lépe rozloží hmotnost pasažéra, minimalizují otlačené části těla a uvolní svalům zejména v oblasti páteře. Další výhodou je, že se síťovina sama přizpůsobuje podle toho, jak se přenáší hmotnost. I při akceleraci, zatáčeni nebo brždění tak pasažér zůstává ve stále stejné, pohodlné pozici. Výsledkem je, že i po velmi dlouhé cestě, měla by naše tělesná schránka zůstat naprosto svěží.

Zda se Kinetic Seat někdy dočká produkční verze a objeví se v běžně prodávaných modelech Lexusu, to zůstává velkou otázkou. Rozhodně jej můžeme brzy čekat uvnitř nějakého konceptu, a kdo ví, třeba jednou coby příplatkovou výbavu i v normálním autě.