Lamborghini podle všeho pracuje na elektrickém hypersportu

lamborghini-sketch-02Fakt, že nová nejsilnější Tesla Model S předjede na akceleraci i Lamborghini, nemohl u italské značky zůstat bez povšimnutí. V Lamborghini tak objevují potenciál elektromotorů a podle všeho pracují na horké novince, kterou by měl být plně elektrický, zhovadile rychlý hypersport, vyráběný ve velmi omezené sérii.

Veškeré informace jsou v tuto chvíli pouhými spekulacemi, nicméně mluví se o vskutku impozantních parametrech a také o názvu Vitola, který je (jako ostatně vše ostatní) nepotvrzený. Elektromobil od Lamborghini by měl mít jeden motor na každém kole a souhrnný výkon nějakých 800 koní. Z nuly na sto by se měl dostat za 2.5 sekundy a maximální rychlost prý překročí 300 km/h.

Jenže to není všechno. Vitola, nebo jakkoliv se novinka bude jmenovat, totiž paradoxně nebude čistě výtvorem Lamborghini, ale využije platformu a další techniku, propůjčenou z Porsche Mission E. Německý elektrický sedan se představil loni jako koncept a jeho příchod na trh je oficiálně potvrzen pro rok 2020. Někdy po tomto datu (je nelogické, aby Lamborghini přišlo s německou technikou první) potom můžeme očekávat i nový speciální model Lamborghini.