Mercedesy by měly v budoucnu umět lokalizovat parkovací místa

mercedes-and-bosch-automated-parkingZejména v určitých obdobích, umí se i velká parkoviště například u nákupních center pěkně nacpat. Mnohdy je třeba při hledání vysněného volného místa dlouhosáhle kroužit kolem, což je bezesporu otravná činnost. Jenže Mercedes-Benz spolupracuje spolu s firmou Bosh na řešení tohoto palčivého problému.

Výsledkem jejich snažení by mělo být, že nové Mercedesy budou za jízdy snímat volná parkovací místa a jejich polohy odesílat do sdílené sítě, kde si je budou další Mercedesy moci zobrazit na mapě. Testování už započalo na nové třídě E a je docela možné, že se do reálného provozu spustí v průběhu příštího roku. Vozy snímají místa ultrazvukem a to až do rychlosti 55 km/h.

Svět, kde si auta navzájem „říkají“ o volných parkovacích místech, je sice hezká představa, jenže bylo by fajn, kdyby se automobilky ve svém snažení spojily. Aby technologie, kterou Mercedes vyvíjí, fungovala opravdu dobře, bylo by potřeba, aby po okolí jezdil významný počet nových Mercedesů, čehož se bude jen špatně dosahovat. V reálu se tak bude stávat, že informace o místech budou neaktuální a tedy nepoužitelné.