Mini John Cooper Works Clubman přináší pohon všech kol a stovku za šest sekund

mini-jcw-clubman-01-1Už i Clubman, tedy Mini disponující netradičními, křídlovými dveřmi, dostal svojí vrcholnou variantu John Cooper Works. Ta přináší vyšší výkon než dosud nejsilnější verze S, je rychlejší a dokonce má standardně pohon všech kol, který je jinak za příplatek.

Pod kapotou se ukrývá turbem přeplňovaný dvoulitr o výkonu 228 koní, jehož točivý moment povyskočil až na 350 Nm. To je vůbec nejvyšší hodnota krouťáku, kterou kdy Mini nabídlo. Ať už zvolíte manuální nebo automatickou převodovku, síla z motoru se vždy přenáší na všechna čtyři kola. Právě to dovoluje zrychlení z nuly na sto za rovných šest sekund a pěknou maximální rychlost 236 km/h.

Přitvrzené sportovní odpružení sedí o centimetr níž, kola jsou osmnáctipalcová a celý vůz váží 1564 kilogramů s manuální převodovkou, případně 1581 kilogramů s osmistupňovým automatem. O důstojné zpomalení se postarají brzdy od Bremba. Uvnitř se ukrývají sportovní sedadla, speciálně obšitý kožený volant nebo dveřní výplně s nastavitelným podsvícením. Mezi příplatky se dá najít třeba audiosystém Harman Kardon, adaptivní tlumiče nebo prosklená střecha.

Do prodeje jde JCW Clubman v prosinci letošního roku, ale zatím neznáme cenu. Očekáváme, že startovat se bude někde okolo 900 tisíc korun.