Nový elektrický Smart ForTwo jede rychleji, dojede dál a rychleji se dobíjí

hss-storage-midas-e80510b3436125da0cb835639e20958-204363202-1Týden před pařížským autosalonem, uveřejnil Smart detaily nové generace svého prťavého elektromobilu ForTwo Electric Drive. A oproti tomu dosavadnímu je lepší snad naprosto ve všech myslitelných ohledech. Novinka je výkonnější, dojede o něco dále, ale co je podstatné, také se o hodně rychleji nabíjí.

Elektrický motor dodává výkon 80 koní a točivý moment 160 Nm. Zrychlení z nuly na sto probíhá za nepříliš oslnivých 11.4 sekundy, ale je potřeba myslet na to, že se pořád jedná o auto hlavně do města. Ačkoliv kratší jízdu po dálnici Smart nevylučuje. Omezovač rychlosti je nastaven přesně na 130 km/h.

Nová baterie umožňuje dojezd 160 kilometrů na jediné nabití, nicméně tato hodnota bohužel pochází z evropského měřícího cyklu NEDC, takže je potřeba brát jí trochu s rezervou. Na takových 130 kilometrů by ale měla šťáva stačit. Nabíjení navíc probíhá zhruba za poloviční dobu, než tomu bylo u předešlého modelu. Zatímco dříve se nabíjelo 5.5 hodiny, nyní stačí jen 2.5. Nechybí samozřejmě ani dnes již obligátní aplikace do mobilu, umožňující zobrazit stav baterie a třeba i naplánovat nabíjení nočním proudem nebo aktivaci topení, aby byl Smart na ranní cestu do práce nabitý a vytopený.

Nový elektrický Smart bude možné pořídit ve dvoumístné verzi, coby kabriolet, nebo jako čtyřmístný ForFour. Na trh dorazí na přelomu letošního a příštího roku.