Turci dali světu prvního „funkčního“ Transformera

letronsIdea robota, který se mění v auto a zase zpátky, je relativně stará, ale o to více geniální. Poprvé se téma Transformerů objevilo na pultech hračkářství před zhruba třiceti lety a od té doby si svět klade velkou otázku – lze to převézt do reálného života? Jak ukazuje turecká firma Letvision, jde to. Není to ale zase taková sláva.

To co vidíte na videu je skutečně starší BMW řady 3 kupé, nebo tak alespoň z dálky vypadá. Faktem je, že s opravdovým autem nemá kromě pár dílů karoserie společného vlastně nic a nedisponuje ani interiérem, do kterého by se dalo sednout. Aby se robot Letrons uměl postavit a přeměnit, zabral jeho mechanismus většinu vnitřního prostoru auta. Ani pohonné ústrojí se zde nenachází. Auto se umí na kolech sice pomalu pohybovat, ale o tuto funkci se starají elektromotory.

Veškeré ovládání probíhá z venku za pomoci dálkového ovládání a faktem je, že sotva se spustí proces přeměny v robota, rozpoutá se vcelku impozantní podívaná. Za doprovodných zvukových efektů, které jako by vypadly ze seriálu z osmdesátých let, vysune robot ruce z boků auta, postaví se a vystrčí hlavu schovanou pod kapotou. Potom se rozhlédne, zahýbe rukama, vypustí trochu kouře…a znovu se složí do auta. Žádný boj s podobně stavěnými protivníky nelze očekávat, Letrons toho bohužel víc neumí.

I přesto, že se jedná jen a pouze o zajímavou a nepříliš funkční hračku, plánuje turecká firma svoje Transformery opravdu vyrábět a to v různých verzích, vycházejících z různých BMW. Cena asi nebude nízká a otázka zní, jestli se vůbec najde někdo, kdo bude o takovou záležitost stát. Shrnuto podtrženo, je to sice hezké, ale tak nějak jsme mohli zůstat u toho, že Transformeři prostě neexistují.YouTube Direkt