Čtyřdveřový Renault Megane přichází na český trh jako GrandCoupé

grandcoupe1Na speciální akci Renault Brand Day 2016 v Mostě, ukázal Renault mimo jiné i nový Megane GrandCoupé. Třetí karosářskou variantu aktuálního Megane, která klade důraz na styl, eleganci, ale také na zadní pasažéry. Koneckonců jen v oblasti kolen, mají pasažéři GrandCoupé o 37 mm víc místa, než v hatchbacku.

Navenek se potom GrandCoupé pochlubí velmi pěknou siluetou nebo hezkou zádí s typickým pásem LED světel, protaženým od krajů až do prostřední části. Megane jako čtyřdveřový sedan vypadá prostě vážně dobře a kromě více lidí, vejde se do něj i víc zavazadel. Konkrétně je to 550 litrů podle měření VDA, ovšem drobným omezením zůstane kratší víko kufru, kvůli kterému se z velkého zavazadelníku stává tak trochu jeskyně. Příjemným detailem je ale otevírání kopnutím nohy pod nárazník, což je v daném segmentu unikátní prvek.

Technologicky i motoricky, vychází GrandCoupé ze stejného základu jako pětidveřové verze a kombi. Coby vnitřní výbavu lze dostat třeba barevný head-up displej, infotainment R-Link 2.0 s navigací, volič jízdních režimů Multi-Sense nebo sadu jízdních asistentů ADAS.

grandcoupe9Od listopadu, kdy vstupuje vůz na tuzemský trh, lze vybírat z pěti motorizací. Základem je benzínový atmosférický motor o výkonu 115 koní s pětistupňovým manuálem. Druhou benzínovou volbou je čtyřválec 1.2 TCe o objemu 130 koní, jenž je spárován výhradně se sedmistupňovým automatem. Pokračují diesely, z nichž ten nejslabší má 90 koní, středně silný 110 koní a nejvýkonnější 130 koní. V tomto výčtu drobně chybí možnost objednávat sportovně laděnou variantu Megane GT220, která je k mání jako hatchback a kombi. Její dostupnost v Meganu GrandCoupé ale není do budoucna vyloučena.

Co se cen týče, za karosářskou variantu GrandCoupé doplatíte jen deset tisíc k ceně standardního Megane. Základ tedy lze pořídit již za 349 900 korun a dostanete zde výbavu Life a zmiňovaný benzínový motor o výkonu 115 koní. Pokud zatoužíte po dieselu, bude vás to stát přinejmenším 409 900 korun. Jestli si chcete dopřát automat, budete muset volit buď benzínový motor 1.2 TCe o výkonu 130 koní (jen v nejvyšší výbavě Intens za 489 900 korun) nebo diesel dCi 110 koní (ve střední výbavě Zen za 494 900 korun). Jako místo pro výrobu nového GrandCoupé, zvolil Renault svůj závod v turecké Burse.