Facelift Škody Octavia přináší nečekaný skok v designu

cpcqviqmqvlqqqqmiquqwiwuhxoauzeeUž delší dobu se internetem nesly zvěsti, že tuzemská modla – Škoda Octavia, dostane v rámci faceliftu zdvojené přední světlomety. Slíbený facelift je konečně tady a co se vzhledu týče, jedná se o skok, který asi nikdo nečekal. Předek Octavie nyní disponuje dvojicí netradičně pojatých, nepříliš navazujících lamp na každé straně.

Reakce na nový vzhled se značně liší, ale faktem je, že spousta lidí má s novým vzhledem trochu problém. Objevují se mnohá přirovnání k Mercedesu třídy E předchozí generace a také názory, že je nová Octavie prostě ošklivá.

Jenže já osobně bych se takovým unáhleným tvrzením vyhnul. Nový předek mi sice rozhodně nepřijde jako bůhvíjak mistrné dílo, ale ošklivý dle mého rozhodně není. Co ovšem považuji za velký krok kupředu, to je vytržení Octavie z jakési uniformní šedi. Ať už auta Škody, či přímo mateřského Volkswagenu, jsou si všechna dlouhodobě nesmírně podobná a působí nudně. To se ovšem o faceliftu Octavie rozhodně říci nedá. Mladoboleslavská novinka sice nesklidila za svůj nový vzhled ovace, ale vyvolala diskuzi a reakce, což znamená, že na rozdíl od dosavadní podoby, vzbuzuje také nějaké emoce.

Přední partie nové Octavie jsou sice tématem číslo jedna, ale nelze opomínat ani další prvky, které se v rámci faceliftu změnily. Interiér dostal nové a hodnotnější materiály a podstatnou novinkou je infotainment, zabudovaný v rámečku s dotykovými tlačítky. Přibil jízdní asistent pro couvání s přívěsem, sklopné stolky na předních sedadlech nebo vyhřívaný volant. Motorizace zůstávají stejné a v paletě lze nalézt pět benzínových a čtyři dieselové motory.

Octavii s faceliftem lze objednávat již zanedlouho a dodávky prvních aut se uskuteční na začátku roku 2017.

Nezařazené