Genovation Cars přichází s elektrickou Corvette C7

genovation-1-1Americká společnost Genovation Cars je v současné době držitelem světového rekordu pro nejrychlejší elektroauto schválené pro silniční provoz. Model GXE, který ve své současné podobě dosáhl maximální rychlosti 205,6 mil v hodině, tedy 328,96 kilometrů v hodině, dostane svého nástupce.

Zmíněná současná generace GXE vychází z Chevroletu Corvette Z06 minulé generace, ze kterého byl vytržen sedmilitrový osmiválec s nádrží a byl nahrazen 44 kWh balíčkem akumulátorů a elektromotorem. Ten dosahuje až 600 koňských sil a točivého momentu 814 newtonmetrů. S touto opravdu pořádnou porcí elektrické síly se přepracovaná Corvette, s rozložením hmotnosti 50:50, rozjela na 100 kilometrů v hodině za přibližně 3 sekundy a energie ji vydržela na 208 kilometrů. Samozřejmě s velmi lehkou nohou. Pořizovací cena elektrické srandy byla 330 000 amerických dolarů.

Základem pro novou generaci GXE se opět stává Corvette, konkrétně model C7 Grand Sport, a hlavní změnou oproti předchozímu autu budou akumulátory s větší kapacitou, které vystřelí maximální výkon na hranici 660 koňských sil, zatímco točivý moment zůstane na stejné hodnotě. Samozřejmostí je zachování ideálního rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravou, tedy 50:50. Pokud byste s vylepšenými bateriemi čekali prodloužený dojezd na jedno nabití, budeme vás muset zklamat, protože zůstává stejný.

Podle přiložených renderů vůz prošel mírnou úpravou exteriéru, o kterém Genovation říkají, že bude vyroben z ekologických materiálů. Zajímavostí je návrat dvou párů kulatých zadních světel, které známe z minulých generací Corvette. Interiér prý bude jedinečný pro každý vyrobený kus. Zároveň by měl vůz dosáhnout nižší pohotovostní hmotnosti, což samozřejmě prospěje výkonu a dynamice GXE.

Dojem z celého vozu lehce kazí snad jen cena, která člověku skoro vyrazí dech. 750 000 amerických dolarů je částka, která je 11x vyšší oproti vozu, ze kterého GXE vychází a více jak 2x dražší oproti svému předchůdci. Pokud se chcete dostat na seznam zákazníků, budete muset rychle složit zálohu 250 000 dolarů, protože vznikne omezená série 75 kusů. Společnost Genovation plánuje dodání vozů na konec roku 2019.